چاپ        ارسال به دوست

گزارش کرسی علمی -ترویجی باموضوع معناشناسی آوایی درقرآن کریم

گزارش کرسی علمی -ترویجی باموضوع معناشناسی آوایی درقرآن کریم

به حول و قوه الهی و با حمایت معاون محترم پژوهش المصطفی و نیز همت و تلاش معاونت پژوهش نمایندگی و گروه های علمی تربیتی  علوم قرآن و حدیث و ادبیات عرب و آقایان و خانم ها، کرسی علمی-ترویجی با موضوع "معناشناسی آوایی در قرآن کریم"، در جامعه المصطفی(صلی الله علیه و آله وسلم)نمایندگی اصفهان برگزار شد.در این جلسه ابتدا دبیر کرسی حجت الاسلام دکتر رضایی، معاون پژوهش نمایندگی اصفهان، گزارشی از افتخارات و پیشینه  ارائه کتاب" الدلالة الصوتیةفی القرآن الکریم" ارائه نمود و سپس از جناب آقای دکتر نجاریان دعوت شد به ارائه نظریه خود به مدت یک ساعت بپردازد.

وی نیز پس از بیان چند مقدمه در پیشینه بحث، دلالت های آوایی قرآن کریم را با نمونه های متعدد بیان نمود.

در ادامه نوبت به ناقدان جلسه رسید و به ترتیب آقایان دکتر محمدرضا ستوده نیا، عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه اصفهان، دکتر نصرالله شاملی، عضو هیات علمی و استادتمام دانشگاه اصفهان و دکتر حاجی اسماعیلی، عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه اصفهان به اظهارنظر و نقد و تحلیل این طرح پرداختند.

ملاحظات هیات داوران را می توان دو بخش اشکالات کلی و تئوری طرح و همچنین ارائه مثال های نقضی برای مصادیق و نمونه های جزئی تقسیم نمود.

همچنین تعدادی از حاضران اعم از اساتید و دانش پژوهان برادر و خواهر سوالاتی را درباره طرح مطرح نمودند و در پایان دکتر نجاریان به سوالات آن ها پاسخ گفت.

شایان ذکر است حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم ملکی، رییس محترم جامعه المصطفی(صلی الله علیه و آله وسلم)نمایندگی اصفهان نیز در این جلسه در رابطه اهمیت توسعه کرسی های علمی-ترویجی نکاتی را بیان نمود.

در پایان جلسه نیز به کلیه حاضران گواهی حضور اعطا شد

https://eitaa.com/isf_miu_news
isf.miu.ac.ir@


٠٨:٤٥ - سه شنبه ٦ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ١١٠٧٥٧    /    تعداد نمایش : ٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج