چاپ        ارسال به دوست

گزارش جلسه با شهردار محترم اصفهان دکتر نوروزی

گزارش جلسه با شهردار محترم اصفهان دکتر نوروزی

 

در روز پنج شنبه 99.6.20 حجت الاسلام والمسلمین ملکی نشست و دیداری با دکتر نوروزی شهردار محترم اصفهان در محل دفتر شهردار اصفهان برگزار نمودند.

در این جلسه در ابتدا رئیس نمایندگی اصفهان پس از عرض تسلیت ایام شهادت و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و عرض تسلیت به مناسبت توهین به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد، روایات زیبایی در خصوص ارزش خدمت رسانی به بندگان خدا بیان نمودند. در ادامه نیز گزارش مختصری از جامعه المصطفی و فعالیت های آن و رشته ها و مقاطع تحصیلی و فعالیت ها  اقدامات انجام شده جامعه المصطفی اصفهان را مطرح نمودند که از آن جمله بود؛ نشر و گسترش معارف اسلام و قرآن در سرتاسر جهان و نیز پاسخگویی به شبهات دینی در سطح بین الملل و ایفای نقش المصطفی در مرجعیت دینی و علمی و نیز خدمت بزرگ المصطفی به فرهنگ ایران اسلامی، آموزش زبان فارسی به بیش از 300 هزار نفر از 140 کشور که تمامی این دستاوردها، دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است و نتیجه هدایت و رهبری حضرت امام و مقام معظم رهبری و خون شهداء و علمایی است که دغدغه حاکمیت اسلام را در جهان داشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در ادامه به بیان برخی محورهای مشارکت و تعامل با شهرداری از جمله آموزش زبان فارسی به گردشگران غیرایرانی، مترجمی زبان، مشارکت در طرح های شهروندی، ترجمه محصولات فرهنگی پژوهشی به زبان  های دیگر، مشارکت در همایش ها و نشست ها، تورهای گردشگری، اعزام سخنران و مبلغ، ایراد سخن نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر نوروزی شهردار محترم ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی، فرمودند؛ ارتباط جامعه المصطفی با جهان اسلام و کشورهای اسلامی ظرفیت بسیار بالایی است و کار جامعه المصطفی را کار قرآنی و ترویج فرهنگ غنی شیعه دانستند و بیان نمودند که طلاب شما هرکدام می توانند سفیر خوبی برای معرفی ایران به خصوص اصفهان باشند.

شهردار محترم اصفهان افزودند اکثر موضوعاتی که مطرح شد قابل تعامل و همکاری است و برخی از آنها نیز حقوق شهروندی است که به طلاب المصطفی که در اصفهان اقامت دارند تعلق می گیرد.

ایشان در راستای تعامل بیشتر تنظیم و انعقاد تفاهم نامه همکاری را پیشنهاد نمودند و هرکدام از دو ستاد نمایندگانی را برای آماده سازی تفاهم نامه معرفی کردند تا در بازدید شهردار محترم از نمایندگی المصطفی اصفهان به امضاء طرفین برسد. لازم به ذکر است در این جلسه معاونت اداری مالی و اداره بین الملل و مبلغان نمایندگی المصطفی و معاونت فرهنگی تربیتی شهرداری و مسئولان فرهنگی شورای شهر اصفهان نیز حضور داشتند

 


٠٩:٣٩ - يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١١٣٥٥٢    /    تعداد نمایش : ٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج