چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری همایش جایگاه و منزلت حضرت حمزه (سلام الله علیها)

گزارش خبری همایش جایگاه و منزلت حضرت حمزه (سلام الله علیها)

 

همزمان با سالگرد عروج ملکوتی سید الشهداء مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی در مجتمع آموزش عالی اصفهان برگزار گردید:

همایش جایگاه و منزلت حضرت حمزه (سلام الله علیها)

حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی عضو هیئت علمی جامعه المصطفی و رئیس موسسه آموزش عالی سیره، تاریخ و تمدن اسلامی که سخنران این نشست بودند در ابتداء با توجه به ایام فاطمیه  به اجمال به مقام حضرت زهراء (سلام الله علیها) پرداختند و به بعضی از کتاب هایی که در این زمینه از طرف رهبری معظم انقلاب توصیه شده است، اشاره نمودند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی در ادامه به نقش و جایگاه حضرت حمزه و مقام والای ایشان پرداختند و منابع برای شناخت جایگاه ایشان را قرآن کریم و روایات پیامبر (صلی الله علیه و آله) ذکر فرمودند.

رئیس موسسه سیره و تاریخ اشاره نمود که در 27 آیه از قرآن کریم نام حضرت حمزه در ذیل تفاسیر آنها آمده است که گاهی آنها شأن نزول است و گاهی آنها را منطبق با حضرت حمزه نموده اند. از جمله آیه؛  من المومنین رجال صدقوا ماعاهدا الله علیه فمنهم من قضی نحبه فمنهم من ینتظر

بخش دوم برای شناخت حضرت حمزه سخنان پیامبر خدا (ص) است که به عنوان مثال ایشان در روایتی می فرمایند؛  ایشان کنار عرش خداوند اینگونه نوشته شده است: 

حمزه اسدالله و اسد رسوله و سید الشهداء

حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی در پایان سخنان خود با توجه به روز 13 دی و سالروز شهادت سردار سلیمانی به بعضی از ویژگی های این سردار سرافراز اشاره نمودند و خاطراتی را از ایشان نقل نمودند.

 

 


٠٩:٠٢ - دوشنبه ٢٠ دی ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٤٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج