چاپ        ارسال به دوست

بیست و دومین نشست علمی بین المللی حضرت حمزه سلام الله علیه

بیست و دومین نشست علمی بین المللی حضرت حمزه سلام الله علیه

بیست و دومین نشست علمی بین المللی حضرت حمزه سلام الله علیه به همت معاونت پژوهش نمایندگی اصفهان با ارائه دکتر خزائیلی مدرس مرکز معارف دانشگاه صنعتی اصفهان و سرکار خانم دکتر قربانی مدرس گروه کلام مدرسه عالی بنت المصطفی اصفهان برگزار گردید.

 در این نشست در ابتدا دبیر علمی پیش نشست، دکتر فدایی به بیان جایگاه والای حضرت حمزه نزد معصومین علیهم السلام و بیان فضائل ایشان و همچنین ویژگی های بارز و انحصاری ایشان پرداختند.

 در ادامه دکتر محمد باقر خزائیلی پیرامون نقش حضرت حمزه سیدالشهدا در جنگ های پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم پرداختند.

دکتر خزائیلی ضمن تبیین کامل شخصیت حضرت حمزه در اکثر جنگ ها به همراه پیامبر اکرم و به پشتیبانی از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و حضور ایشان در جنگ ها به عنوان اولین پرچمدار اسلام پرداختند.

 مدرس گروه معارف دانشگاه صنعتی به رفتار شناسی حضرت حمزه در جنگها و مولفه های آن اشاره نمودند.

در ادامه سرکار خانم دکتر قربانی ضمن تبیین نظام اسداللهی حضرت حمزه فرمودند پرچم الله اکبر در قیامت به دست حضرت حمزه است و ایشان مجلی و محل ظهور الله اکبر در قیامت هستند.

 ایشان در پایان، احتجاجات اهل بیت علیهم السلام در روایات در مورد حضرت حمزه را برشمردند و رفتن به زیارت قبر ایشان در قبرستان احد در روزهای دوشنبه را از ویژگی های منحصر به فرد ایشان دانستند.


١٠:٣٢ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٤٠٦٤    /    تعداد نمایش : ٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج