چاپ        ارسال به دوست

کارگاه تخصصی «جریان‌ شناسی جهان اسلام » در مجتمع آموزش عالی اصفهان برگزار گردید

 

در آستانه میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا علیهما السلام  به همت معاونت فرهنگی تربیتی کارگاه جریان شناسی جهان اسلام با حضور حجةالاسلام و المسلمین  آقای دکتر مهدی فرمانیان عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب قم  ، در مجتمع آموزش عالی اصفهان  برگزار شد.

حجةالاسلام و المسلمین  آقای دکتر مهدی فرمانیان در این کارگاه 4 ساعته به  بیان فرق اهل سنت  پیدایش اصحاب حدیث و عقاید آنها احیاء تفکر ابن تیمیه معرفی عملکرد سلفیه در اعصار و دوره های مختلف توسط وهابیت چرایی پیدایش داعش و تحلیل و بررسی آن و...پرداختند.

ایشان   جریان سلفی در  دنیای امروز را به چهار گروه  وهابی تکفیری، سلفی افراطی دیوبندی ، اخوان المسلمین و سلفی جهادی تقسیم نمود و اظهار داشت : از دل سلفی تقریبی یک سلفی تندی بیرون آمد و از آنها جدا شدند به نام سلفی های جهادی سه قطبی که از دلش گروه الجهاد بیرون آمد و گروه التکفیر الهجره در مصر به وجود آمد بعد اینها رفتند افغانستان افغان العرب شدند بعد از افغانستان بیرون آمدند القاعده را تأسیس کردند، از دل القاعده داعش وبوکو حرام هم بیرون آمدند. همه اینها سلفی های جهادی هستند که جهاد را واجب عینی می دانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب افزود: شیعه افراطی امروزه یکی از عوامل بسیار مهم گسترش وهابیت است شیعیان افراطی مورد حمایت  انگلیس هستند  و  تکفیری ها را آمریکا حمایت می کند، یعنی به نوعی تقسیم بندی شده، اینکه مقام معظم رهبری فرمود شیعه ی انگلیسی، سنی آمریکایی، از مجموعه ی ماحصل شواهد به این نتیجه رسیده اند زمانی که این دو به جان هم که بیفتند خب ببینید جهان اسلام چه اتفاقی برایش می افتد.

 

گفتنی است این جلسه با استقبال مربیان اخلاق و دبیران تربیتی گروه ها روبرو شد و طی ارزیابی صورت گرفته شرکت کنندگان بر استمرار این جلسات تاکید کردند.


١٣:٥٨ - شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٨٦٨٣٠    /    تعداد نمایش : ٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج