چاپ        ارسال به دوست

به منظور آماد گی زائران اربعین همایش پیاده روی طلاب، کارکنان واساتید جامعه المصطفی اصفهان برگزار شد

همایش پیاده روی زائران اربعین حسینی صبح روز پنج شنبه 97/7/19    با حضور ریاست محترم  المصطفی، ، اساتید و کارمندان مجتمع آموزش عالی اصفهان برگزار گردید این همایش که  به منظور آمادگی زائران حسینی(علیه السلام ) انجام شد  از سه کیلومتری امامزاده سید محمد خمینی شهر آغاز و درپایان همگی در  مضجع شریف امام زاده سید محمد بن زید بن علی بن الحسین حضور به هم رساندند.

در  مراسم آغازین این همایش زائران حرم حسینی  در دسته های منظم  وبا پرچم ها وعلامتهای متحد الشکل وزیبا همراه با برنامه های آمادگی جسمانی   مسیر 3000متری   را با نظم و شکوه خاص و با سردادن شعارهایی پیمودند.

درادامه در ورودیه امامزاده با قرائت زیارتنامه واذن دخول وارد حرم شده وپس اززیارت وصرف صبحانه دررواق جهت برگزاری نشست حاضر شدند.

برنامه نشست همایش بازیارت عاشورا وتوسل به حضرت امام حسین(علیه السلام) وروضه خوانی شروع گردید درادامه حجه الاسلام والمسلمین دکتر رضایی درخصوص مسأله زیارت و گریه برامام حسین(علیه السلام) واهل بیت(علیهم السلام) وپیاده روی پرداخته  وروایتی ازمنابع اهل سنت در کتاب صحیح مسلم به نقل از ابوهریره را بیان نمودند.

درادامه معاون فرهنگی تربیتی حجه الاسلام والمسلمین قاسمیان ضمن تقدیر وتشکر از همه شرکت کنندگان وتولیت آستان امامزاده به برخی از نکات سفر اربعین پرداختند .

در پایان  حجت الاسلام و المسلمین ملکی، به تبیین چرایی و چگونگی حضور در پیاده روی زیارت اربعین پرداخت و اظهار داشتند: قدمهایی که در مسیر زیارت بر می دارید همه ارزشمند است به ویژه زیارت اربعین که از علامات مومن هم شمرده شده است لذا سعی شود که با اخلاص و خلق حسنه در این مسیر گام برداریم  و همواره در طول سفر متوجه باشید که زائر و مهمان چه شخصیتهای عظیم و عزیزی هستید.

وی با بیان اینکه حضور در این زیارت خاص یک توفیق و دعوت الهی است، افزود: آنچه  باعث بهره مضاعف از این توفیق و جلب توفیقات روزافزون می شود توجه به دیگران و کمک به آنها، رعایت زی و منش طلبگی ،پرهیز از اسراف، وررعایت آداب سفر وتوجه به آن است.

ایشان درپایان نکات امنیتی ومسائل مهم ومورد نیاز دراین سفر زیارتی رابیان نمودند ومسئولین حوزه های مختلف فرهنگی ،پشتیبانی ،حراست ،مربیان تربیتی ،امور گذرنامه وویزا و رسانه رامعرفی نمودند.


١٣:٠٢ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٤١٧    /    تعداد نمایش : ٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج