جامعه المصطفی واحد اصفهان در سال 1384 با حکم حضرت آیت الله اعرافی به حجه الاسلام اسدی، فعالیت خود را در اصفهان شروع نمود.

 

این نمایندگی در ابتدا فعالیت خود را در قالب دو واحد آموزشی شروع نموده و اکنون به 14 واحد آموزشی، خوابگاهی، اداری و رفاهی مشغول به فعالیت می باشد.

جامعه المصطفی واحد اصفهان مفتخر است که تاکنون پذیرای  بیش از چند صد نفر از چهل ملیت از سرتاسر جهان بوده و در مقاطع تحصیلی تمهیدیه، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، سطح 3 و سطح 4 میزبان این عاشقان و جهان اهل بیت عصمت و طهارت بوده است.

از ویژگی های این نمایندگی در شهر اصفهان، حمایت و پشتیبانی علماء و بزرگان دینی و مسئولین و دست اندرکاران استان و نیز سابقه دیرینه حوزه های علمیه و علماء بزرگ و اثر گذار و همچنین مردم خوب و متدین و متشرع  و مهمان نواز اصفهان و نیز توریست پذیری و پایگاه تمدن فرهنگی ایران اسلامی می باشد.

نمایندگی جامعه المصطفی فعالیت خود را در قالب جدیدتر و رویکرد وسیع تر  با ریاست حجه الاسلام و المسلمین سید ابراهیم ملکی در شهریور ماه 1392 که طی حکمی از سوی حضرت آیت الله اعرافی ریاست محترم المصطفی صادر شد شروع نموده و یکی از قطب های اصلی المصطفی در داخل ایران قرار گرفته است.

 

این نهاد مقدس با استعانت از خداوند متعال و در سایه لطف حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و پشتیبانی و حمایت جامعه المصطفی العالمیه بویژه هدایت و راهبری حضرت آیت الله اعرافی، تلاش دارد با وجود دست اندرکان و کارکنان مخلص و با انگیزه و عاشق به خدمت به سربازان حضرت ولی عصر تعالی فرجه الشریف زمینه و فرصت های جدیدتری را برای این عاشقان علم و اهل بیت علیهم السلام فراهم نماید.